To też nowa norma Profim w rozwoju oraz produkcji mebli. Wszechstronne i trwałe, zostało stworzone w zgodzie z zasadami gospodarki cyrkularnej.
Za kolekcją stoi Maja Ganszyniec, pracująca w duchu odpowiedzialnego projektowania.
1. Nie korzystamy z surowców naturalnych. Materiały użyte w krześle pochodzą z recyklingu.
Konstrukcja siedziska i oparcia wykonana jest w 100% z tworzywa sztucznego pochodzącego z przetworzonych odpadów. Drewnianą sklejkę zastąpiliśmy odzyskanym ze śmieci polipropylenem.2. Produkujemy lokalnie, by ograniczyć emisję gazów cieplarnianych. Nie sprowadzamy komponentów z innych krajów i kontynentów i nie korzystamy z transportu lotniczego i wodnego.
3. Zrezygnowaliśmy z toksycznego dla środowiska i ludzi chromu. W zamian wypracowaliśmy nowy lakier metaliczny spełniający wyśrubowane normy środowiskowe.
4. Używamy minimalnej ilości pianki na siedzisku i oparciu, a w procesie produkcji nie stosujemy kleju ani zszywek. Dzięki temu umożliwiamy łatwe oddzielenie czystej pianki od konstrukcji i oddanie jej do przetworzenia.
Wszystko po to, aby zmaksymalizować ponowne wykrzystanie już istniejących materiałów i zminimalizować negatywny wpływ na środowisko naturalne.
„Estetyka Normo jest ponadczasowa, zakorzeniona w przeszłości, w prostym szkolnym krześle. Jego innowacyjna, cyrkularna konstrukcja otwiera nam otwiera nam drogę do bardziej zrównoważonej przyszłości” – wyjaśnia projektantka Maja Ganszyniec.
Połączenie wrażliwości projektowej z technologicznym know-how Profim, pozwoliło stworzyć nie tylko wyjątkowy produkt, ale też wyznaczyć nowe standardy odpowiedzialnej produkcji.
A to wszystko w cenie przeciętnego krzesła konferencyjnego.